Sponsorlu Reklamlar

Yemek Odası Dekorasyon fikirleri ister misiniz?

Sponsorlu Reklamlar

yemek odası dekorasyon örnekleri modelleri fikirleri çeşitleri en güzel en yeni yemek odaları 2013 2014

Evlerinizin en özel ve belki de en fazla özen isteyen bölümlerinden bir tanesidir olan yemek odalarınız. Aslında detaya inecek olursak, evlerimizde genellikle yemek odası olarak herhangi özel bir bölüm ayırmayız, bu işi mutfakta veya oturma odası olarak kullandığımız mekanlarda kolaylıkla halledebiliriz. Ama modern yaşamın getirmeye başladığı özel ihtiyaçlar ile birlikte son yıllarda, misafir odası diye nitelendirdiğimiz ve bu işi görsün diye ayırdığımız salonlarımız, içerisine eklenen; konsol, vitrin, masa ve sandalye ile birer yemek odasına dönüşmüşler. Yıllarca misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımız içerisine eklenen bu özel parçalar ile artık yemek odası olarak nitelendirilir olmuşlar. Salon ve yemek odası dekorasyonlarının kaynaşmasından bahsettikten sonra şimdi sizlere yemek odalarınızı nasıl hazırlamalısınız anlatmak istiyorum.

Bir yemek odası dekorasyonu hazırlarken her zaman en iyisini düşünmeli ve sizi yansıtmasını istediğiniz yemek odaları için en ufak detayları bile eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Yemek odası dekorasyonu hazırlama kararı aldığınız ilk dakikadan itibaren öncelikle yemek odası dekorasyonlarınızın; modern, klasik veya renk cümbüşü şeklinde artık nasıl istiyorsanız ve kafanızdaki ne ise buna karar vermekle başlamalı ve çalışmalarınıza bu yönde hız vermelisiniz. Hangi renkleri seçeceğiniz, nasıl mobilyalar istediğinizi hayal edin.

Yemek odası dekorasyonları genel olarak; yemek masası, sandalyeler, aydınlatma ürünleri ve bütünlüğü sağlayabilmek amacıyla seçilen yardımcı aksesuarlardan oluşur. Yemek odası dekorasyonlarınız içerisinde kullanacağınız bu ürünleri birbirine uyumlu olarak seçmeli ve her nesneyi diğerine bir şekilde uydurmalısınız. Bu yemek odası dekorasyonunun bütünlüğü için gerçekten önemli bir etkendir. Mesela sade bir masa seçtiyseniz sandalyelerini daha özel ve renkli seçebilirsiniz.

Yemek odanızın sınırlarını yer döşemeniz veya halınızla belirleyebilirsiniz. Halınızın büyüklüğü en az sandalyeleriniz geriye çekildiğinde yeterli alan kalacak kadar olmalıdır.Sandalyelerin yüksekliği masanıza uygun olmalı, ayrıca sandalyeleriniz yan yana dizildiğinde de rahat yemek yenebilecek mesafe kalmalıdır.Yemek odanızı fazladan mobilya parçaları ile doldurmayın. Takım halinde satıldığı için genellikle büfe, gümüşlük, masa, sandalyeler küçük bir alana sığdırılmaya çalışılmaktadır. Siz sakın bu hataya düşmeyin ve yemek odanızın gereksiz olan parçalarından bir şekilde kurtulmaya çalışın.

Mesela yemek odası dekorasyonlarınız içerisinde gereksiz mobilyalar yerine ne biliyim daha özel aynalar, dekoratif tablolar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu şekilde yemek odası dekorasyonlarınız içerisinde fazlalığı yok edebilir ve daha özel ortamlar yaratabilirsiniz. Yemek odası dekorasyonunuzda klasik ve modern mobilya parçalarını bir araya getirmekten çekinmeyin. Farklı tarzlar birbirlerini daha ortaya çıkaracaklarından ferah ve şık bir dekorasyon elde edersiniz. Yemek odanızın dekorasyonunda tasarım mobilyalar kullanbilirsiniz. Modern ve sade bir yemek odasını aksesuarlar, mumlar ve çiçeklerle daha sıcak ve renkli hale getirebilirsiniz.

Özel bir yemek odası dekorasyonu hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz sizler için sunmak istedik. Umarız bu yazı dizimizi beğenmişsinizdir. Yazımızı okuduktan ve yemek odası dekorasyonları anlamında fikir sahibi olduktan sonra sizlerden de özel fikirler bekliyoruz. Yorumlarınızı yollayın yayınlayalım. İyi günler.

Bir önceki yazımız olan Doğtaş Passione Yemek Odası Takımı ve Fiyatı başlıklı makalemizde doğtaş passione yemek odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Yemek Odası Dekorasyonu
Doğtaş Passione Yemek Odası Takımı ve Fiyatı

doğtaş yemek odası takımı modelleri serisi passione fiyatı 2013 2014 Doğtaş'ın 'doğal çizgilerle salonunuza hareket gelsin' sloganı ile duyurduğu ve...

Kapat