Sponsorlu Reklamlar

Salon Yerleşimi Nasıl Olmalı? ( Salon Dekorasyonları )

Sponsorlu Reklamlar

salon yerleşimi nasıl olmalı salon salon yerleşimi ve salon dekorasyon salon mobilya yerleşimi

Salon dekorasyonlarınızda yeniliğe gitmek istiyor ya da yeni aldığınız evinizin salon dekorasyonunu kendi zevkinize göre tasarlamak istiyorsanız öncelikle sizler için sunduğumuz özel tavsiyelere bir göz atmalı ve bu tavsiyeler ışığında salonlarınızı hazırlamak için yola koyulmalısınız. Soru cevap şeklinde sizlere farklı tavsiyelerde bulunuyoruz. Bir salon dekorasyonu hazırlarken ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiler sizlerle…

Küçük bir salon dekorasyonunu daha geniş göstermek için ne yapabilirim?

Salonlarınızı olduğundan daha geniş ve özel göstermek istiyorsanız öncelikle bu odalarınız içerisinde kullanacağınız renkleri kesinlikle koyu renkler dışında seçmelisiniz. Çünkü koyu renkler boğuk ve sert bir hava yaratacağından salonlarınızı olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu yüzden daha çok açık renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Salonlarınızın küçük olduğunu düşünüyorsanız, salonlarınız içerisinde kullanacağınız mobilyaları mutlak orantılı bir şekilde seçmelisiniz. Küçük salonlar içerisinde özellikle duvar kenarlarına bir çerçeveli ayna koymak gerekir. Bu mekâna özel bir derinlik kazandırabilir. Ayrıca salonlarınız içerisinde büyük tablolar kullanıyorsanız hemen kaldırmalı ve küçük salonlar içerisinde büyük tablolara yer vermemelisiniz. Büyük tablolar yerine daha çok küçük ve sade bir veya birkaç çerçeveli tablo tercih edilebilir. Küçük salonlar için ayrıca küçük hacime sahip koltuklar seçilmeli ve büyük koltuk tasarımlarından uzak durulmalıdır. Küçük salonları aydınlatmak için abajur, masa lambası gibi ürünler kullanabilirsiniz.

HEMEN AŞAĞIDA YER ALAN SALON DEKORASYONU GALERİSİNE GÖZ ATIN

ev dekorasyon önerileri

ev dekorasyon önerileri

Büyük bir salon dekorasyonu hazırlarken nelere dikkat etmem gerekiyor?

Geniş bir salon dekorasyonu hazırlamaya karar verdiğiniz andan itibaren ilk olarak bu mekânı nasıl hazırlayacağınıza karar vermeli ve tarzınızı belirlemelisiniz. Salonlarınızı hazırlamadan önce mutlaka klasik mi yoksa modern bir yapı mı hazırlayacaksınız bunu belirlemeniz gerekmekte.

Örneğin; Salonlarımızı klasik bir tarz ile hazırlayacaksak daha çok büyük hacimli mobilya kullanacağımız için iki takım mobilya kullanmamıza gerek kalmıyacaktır. Mobilyalar arasında bir bağ kurmak için bir orta sehpayı burada kullanabiliriz. Büyük bir salon dekorasyonu hazırlarken mutlaka oranlara dikkat etmeli ve bu dekorasyonlar için herşeyin en iyisini düşünmelisiniz.

HEMEN AŞAĞIDA YER ALAN SALON DEKORASYONU GALERİSİNE GÖZ ATIN

modern salon dekorasyonları

modern salon dekorasyonları

Salonum için Kanepe seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Salon dekorasyonlarınız için yeni bir kanepe seçmeniz gerektiğinde ilk olarak salon tarzınız ne olacak onu belirlemelisiniz. Bir kanepe seçerken kanepenin kalitesini belirleyen en önemli unsur olan döşemeyi iyi incelemelisiniz. Bir kanepeden aradığınız ne ise; örneğin rahatlık sizin için öncelikse kanepenizi buna göre, yok şıklık benim için daha önde geliyor diyorsanız alacağınız kanepenizi bu etkene göre tercih etmelisiniz. Salonlarınız dar dikdörtgen bir yapıya sahip ise bu mekânlarınız için L koltuk veya kanepe kullanabilirsiniz.

salon dekorasyon örnekleri yeni

salon dekorasyon örnekleri yeni

L şekline sahip olan salon dekorasyonumu nasıl döşemeliyim?

En kolay şekilde hazırlanabilen salon tipi L şekli düzene sahip olan salonlardır. L tipi salon dekorasyonlarında otomatik olarak fonksiyonlar birbirinden ayrılmıştır zaten. Örnek verecek olursak; L tipe sahip olan bir dekorasyon yapısının tam L kenarına bir masa konulabilir ve böylelikle salonlar içerisinde bir yemek bölümü kolaylıkla hazırlanabilir. L tipi salonlarda tek dikkat etmeniz gereken etken, bu özel mekânlarınız içerisinde kullanacağınız koltukların hacimleridir. Seçeceğiniz koltukların büyüklüğüne mutlak suretle dikkat etmelisiniz. Bu salon dekorasyonlarınız için gerçekten önemli bir etkendir.

Farklı salon dekorasyon önerileri ile karşınıza çıktık. Umarız bu özel tavsiyelerimiz yeni hazırlayacağınız salon dekorasyonlarınız için size yardımcı olur.

İŞTE ÖRNEK SALON DEKORASYONLARI;

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyon Önerileri ( Örnekleri ) başlıklı makalemizde modern ev dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri

evim şahane dikdörtgen salon dekorasyonu
Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Dekorasyon
Modern Ev Dekorasyon Önerileri ( Örnekleri )

modern ev dekorasyon önerileri örnekleri ev dekorasyon 2013 2014 çeşitleri Dekorasyonunda yeniliğe gitmek isteyen veya yeni aldığı evi kendi zevkleriyle...

Kapat