Sponsorlu Reklamlar

Küçük Oda Dekorasyonu Nasıl Olmalı? ( Örnekleri )

Sponsorlu Reklamlar

Küçük Oda Dekorasyonu Nasıl Olmalı? ( Örnekleri )
11 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.155 kez okundu.

küçük oda dekorasyonu fikirleri tavsiyeleri püf noktaları örnekleri modelleri 2014 2015

Dekorasyonlarınızın herhangi bir bölümü size ufak geliyor ve bu bölümü dekore etmek konusunda sırf bu küçük görünüm yüzünden sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? O halde tavsiyelerimize bir göz atmalısınız. Küçük odalarını en kolay şekilde nasıl sığarsınız ve buraları nasıl dekore edersiniz tüm detayları ile birlikte sizler için sunuyoruz. Hemen hemen hepimiz daha büyük salonlarda veya odalarda oturmak ve rahat olmak isteriz. Odalarımız ne kadar büyük olursa aslında bizler için de o kadar iyi olacaktır. Ama ne yazık ki hemen hemen hepimiz apartman dairelerinde oturuyor ve küçük odalar içerisinde yaşamak zorunda kalıyoruz. Ama yılmak yok; Yapacağımız ufak tefek değişimler ile emin olun o ufak görünen ve size hayatı dar eden odalarınızı daha geniş gösterebilecek ve bu sayede daha huzurlu olabileceksiniz.

açık küçük mutfak dekorasyonu fikirleri

açık küçük mutfak dekorasyonu fikirleri

Küçük odalarınızı dekore ederken:

Renk konusunda yapmanız gerekenler;

Küçük olduğunu düşündüğünüz odalarınız içerisinde kesinlikle koyu renkler kullanmayın! Koyu renkler, eklendikleri ortamların daha küçük ve karanlık göstererek size zor durumlar yaşatabilirler. Tam olarak bu nedenlerden dolayı, boya firmalarının sundukları açık renklere yönelmekte fayda var diye düşünüyorum. Duvar renklerinizi açık renk olarak seçmeniz tek başına yeterli olmayabilir, duvar renginizi de mutlaka açık renkli mobilyalar ile destekleyiniz. Bu durumları yerine getirerek odalarınızı daha ferah ve daha geniş gösterebilirsiniz.

Küçük odalarınız içerisinde küçük ve kullanılması kolay mobilyalar seçin!

Küçük odalarınız içerisine kullanacağınız geniş ve büyük mobilyalar ile hem yaşam alanlarınızı daraltır hem de zaten küçük olan odanızı içinden çıkılmaz bir duruma doğru sürükleyebilirsiniz. Bu yüzden mutlak suretle daha küçük ve daha işlevsel mobilyalar tercih etmeli ve odalarınız bu mobilyaları eklemelisiniz. Odalarınızın genel yapısı ve boyutuyla ilgili tam olarak fikir sahibi olduktan sonra mobilyalarınızı bu durumlara göre seçmenizde fayda var.

dar çocuk odası dekorasyonu

dar çocuk odası dekorasyonu

Küçük odalarınız içerisinde ayna kullanın

Standart bir odadan daha dar ve küçük olan oda dekorasyonlarının en büyük yardımcılarından ve kurtarıcılarından bir tanesi de aynalardır. Ancak aynaları oda dekorasyonu içerisine doğru yerleştirmekte gerçekten çok önemlidir. Aynalar küçük odalar içerisinde ışığı çoğaltmak için kullanılırlar. Bu nedenlerden dolayı aynalarınızı güneş ışığını üzerine çekebilecek ve odaya yansıtabilecek bir yere asın! Aynalarınız güneşi ne kadar fazla görürse odalarınız içerisinde o kadar fazla ferahlık meydana gelir.

Küçük odaların bir diğer kurtarıcısı raflar

Oda dekorasyonları için önemli bir yere sahip olan aksesuarlar, olmazsa olmaz bir yere sahip olduklarından oda dekorasyonları içerisinde mutlak suretle kullanılırlar. Peki, küçük odalar içerisinde kullanılacak bu aksesuarlar nereye konacak? Aman sakın dolap felan demeyin! Çünkü tam da burada yardımınıza raflar koşuyor. Seçeceğiniz doğru bir raf odalarınıza inanılmaz bir hareketlilik kazandırabilir. Ancak tercih edeceğiniz rafı sakın tüm duvara yaymayın. Bu durum oda içerisinde gözleri yorabilir.

küçük genç odası dekorasyon fikirleri

küçük genç odası dekorasyon fikirleri

küçük oda dekorasyon fikirleri

küçük oda dekorasyon fikirleri

küçük oda salon dekorasyonu fikirleri

küçük oda salon dekorasyonu fikirleri

Tüm bu anlattıklarımızı dikkatli bir şekilde uygularsanız göreceksiniz ki küçük olduğunu düşündüğünüz odalarınız aslında daha geniş ve daha ferah 🙂 Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Mermer Görünümlü Yer Karoları İle Tarz Ortamlar başlıklı makalemizde mermer görünümlü karo, mermer görünümlü yer karoları ve yer karosu modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Dekorasyon
Mermer Görünümlü Yer Karoları İle Tarz Ortamlar

mermer görünümlü yer karosu modelleri örnekleri yer karoları örnekleri fiyatları 2013 2014 Dekorasyonlarınız içerisinde özel bir farklılık yaratmak istiyor ve...

Kapat