Sponsorlu Reklamlar

Katlamalı Perde Mekanizmaları ( Katlamalı Perde Modelleri )

Sponsorlu Reklamlar

Katlamalı Perde Mekanizmaları ( Katlamalı Perde Modelleri )
29 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.798 kez okundu.

katlamalı perde modelleri sistemleri mekanizması fiyatları en güzel perde modelleri 2013 2014

Dekorasyonların gözdesi haline gelen ve hemen hemen herkes tarafından tercih edilen katlamalı perde sistemleri, katlanarak açılan kumaş perdeler için kullanılan özel bir mekanizmalardır. Dekorasyonlarını klasik perde anlayışından kurtarmak ve daha modern bir tarza çevirmek isteyenler tarafından tercih edilen bu sistemler, son zamanların belki de en gözde uygulamaları arasında yer alıyorlar. Başta stor olmak üzere diğer perdeler ile de kolaylıkla uyumluluk gösterebilen bu harika sistemler sizin için gerçekten önemli alternatif olabilirler diye düşünüyorum ve sizleri aşağıdaki örnek uygulamaları yakından görmeye davet ediyorum. Dekorasyonlarınızın farklı bölümleri içerisinde yer verebileceğiniz katlamalı perdeler sistemleri, eklendikleri ortamlara kattıklarıyla daha modern bir dekorasyon tasarımı ortaya çıkartabilmenize yardımlar sunabilirler. Katlamalı perde sistemlerinde, makaraların ve perdenin toplanmasını sağlaya ip veya kurdele kullanımına göre, MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır.

en güzel katlamalı perde modelleri

en güzel katlamalı perde modelleri

Katlamalı perde uygulamasında, sistemin açılıp kapanmasını ucuna ağır bağlı olan özel tasarım zincirler sağlar. Kullanımı oldukça kolay olan bu sistem ile klasik perde düzeninden çıkacak ve daha modern bir perde sistemini dekorasyonlarınıza kazandıracaksınız. İsterseniz daha fazla uzatmadan gelin bu sistemlere birlikte bakalım!

katlamalı perde fiyatları

katlamalı perde fiyatları

katlamalı perde mekanizması

katlamalı perde mekanizması

katlamalı perde modelleri sistemleri

katlamalı perde modelleri sistemleri

katlamalı perde modelleri

katlamalı perde modelleri

 

KATLAMALI PERDE

Katlamalı Perde
Katlamalı perde mekanizması, katlanarak açılan kumaş perdeler için kullanılan mekanizma sistemidir. Klasik perde anlayışının modern sistemlerle kaynaştığı dekoratif perdelerdir. Klasik anlayıştan vazgeçemeyip, modern tarzda döşenmiş mekânlara uyumluluk gösterir. Başta stor perdeler olmak üzere diğer perde gruplarıyla uyumluluk gösterir. Katlamalı perde sistemlerinde, makaraların ve perdenin toplanmasını sağlaya ip veya kurdele kullanımına göre, MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır.
Katlamalı Perde Çeşitleri
Katlamalı perde sistemlerinde lama, ara çubuk ve perde arkasına dikilen halkaların farklı kullanımıyla balon ve plise katlamalı perde uygulamaları yapılabilir.

katlamali-perde-2b katlamali-perde-3b katlamali-perde-4b

Katlamalı Perde – Plise Mekanizması
Katlamalı perdede bulunan ara çubuklar mevcut değildir. Etek kısmında ise lama bulunur. İple birlikte çalışan Plise Perdelerin arka bölümlerine 25cm. Aralıklarla daha çok halka dikilir. Böylece perdeye kesitten bakıldığında Plise şeklinde gözükür.
Katlamalı Perde – Balon Perde
Dekorasyonu klasik olarak tasarlanmış mekânlarla uyumluluk gösterir. Özellikle klasik İtalyan mimarisini sevenler için vazgeçilmez perdelerden biridir. Teknik olarak katlamalı perde de kullanılan sistem mevcuttur ancak ara çubuk ve perde eteğinde bulunan lama yoktur. Özel dikilmiş perdelerin arka kısmına cepler dikilir, ipler ceplerin içersinden geçirilerek büzgü şekli verilir. Perde toplandığı zaman dekoratif şekil alır.
Katlamalı Perde – JR Mekanizma
JR katlamalı mekanizmalarda, perde konik bir makaranın üzerine sarılan ip sayesinde toplanır. Katlamalı JR perde mekanizmalarda minimum en 25cm’dir. Eğik perde uygulamaları yapılabilir. 350 cm uzunluğundaki perdeye kadar yapılabilir.
Katlamalı Perde – Mavi Mekanizma
Mavi katlamalı mekanizmalarda perde, makaranın içine sarılan kurdeleler sayesinde toplanır. Katlamalı mavi perde mekanizmalarında minimum en 20cm’dir. Mavi mekanizmalarda maksimum 300 cm’e kadar perde yapılabilir
Teknik Özellikler
Sistemin açılıp kapanmasını ucuna ağırlık bağlı olan zincir sağlar. Katlamalı perde sistemlerinde MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır. Katlamalı perde mekanizmalarında maksimum ölçü 300*350cm (en*boy) yapılabilmektedir. Bu mekanizmanın katlamalı olarak hareket etmesini sağlayan iki elemanı lama ve çubuklardır. Katlamalı perde, standart olarak 5 adet ara çubuk ve 1 adet lama içerir. İstek doğrultusunda ara çubuk sayısı arttırılabilir. Katlamalı perdelerde motorlu uygulamalar gerçekleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan PERSAN Perde Modelleri İle Çok Şık Ortamlar Hazırlayın! başlıklı makalemizde persan perde fiyatları ve persan perde modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Ev Tekstili
PERSAN Perde Modelleri İle Çok Şık Ortamlar Hazırlayın!

persan perde modelleri fiyatları kataloğu fiyat listesi en güzel perde modelleri 2013 2014 Dekorasyonları için yeni perde arayanları perde sektörünün...

Kapat