Sponsorlu Reklamlar

En Güzel Küçük Ev Dekorasyonları ve Fikirleri 2016

Sponsorlu Reklamlar

Ebatı küçük mekanlarda dekorasyon yaparken oldukça dikkatli davranmak gerekmektedir. Şöyleki; eğer mekan küçük ise kullanılan eşyaları renkleri pastel tonlarında yani açık tonlarda olmalıdır. Canlı renkler küçük ayrıntılarda kullanılabilir ancak tüm mekana hakim olur ise ortama olduğundan daha küçük gösterecektir. Duvarlarda ve zeminde açık renk kullanılması mekanın daha geniş ve daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

Eğer dekorasyon yapılacak mekan küçük ise ve az ışık alıyorsa mekanın duvarlarını boydan boya ayna ile donatmak oldukça önemli Bir ayrıntıdır. Bu şekilde gelen her ışık fazlasıyla yansıyacak ve böylece ortam olduğundan daha geniş görünecektir. Bulunulan mekanda ışıklandırma oldukça önemlidir. Küçük mekanların ışıklandırılmasında Spot lambalardan yararlanılabilir. Böylece aydınlatılmış bir ayrıntı kalmayacak ve karanlık bir hava hakim olmayacaktır. Küçük mekanlardaki eşya tercihi her zaman işlevi fazla olan eşyalardan yana yapılmalıdır. Çok fazla eşya bulunması, mekanın olduğundan daha küçük görünmesine sebebiyet verebilir.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Büyük Ev Dekorasyonları ve Fikirleri 2016 başlıklı makalemizde 2016 büyük ev dekorasyonu, büyük ev banyo dekorasyonu ve büyük ev dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Ev Dekorasyonu
En Güzel Büyük Ev Dekorasyonları ve Fikirleri 2016

Büyük mekanların dekorasyonu her zaman diğer alanlara bakarak daha kolay olmuştur. Ancak bu kolaylığı dezavantaja çevirmek yapılan tercihleri ile mümkündür....

Kapat