Sponsorlu Reklamlar

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Reklamlar

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?
28 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 3.409 kez okundu.

duvar rengi ve mobilya uyumu nasıl olmalı duvar rengine göre mobilya seçimi

Özel bir dekorasyon hazırlamak isteyenlerin en fazla zorlandıkları etkenlerden bir tanesi de dekorasyonların renk uyumlarıdır. Birçok kişi hazırlamak istediği dekorasyonları içerisinde renk uyumunu bir türlü yakalayamaz ve bundan dolayı istediğini bir türlü elde edemez. Eğer sizlerde dekorasyonlarınız içerisinde bir bütünlük yaratmak istiyor ama bu bütünlüğü nasıl yakalayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yazımızı dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Duvar rengi ve mobilya uyumu tercihi

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

Birbirine uyumlu mobilya ve duvar boyası rengi dekorasyon uygulaması için oldukça önemli bir etkendir ve bu altın kural olarak gösterilir. Bu iki etken eğer birbirine tam olarak uygun ise sizlerde tam anlamıyla özel ortamlar yaratabilirsiniz. Peki, mobilya ve duvar renkleri arasında uyum sağlamak için neler yapmak gerekir? Şimdi sizler için bu konu hakkında farklı detaylar sunmak istiyoruz;

paint colors for living room

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

Birçok kişi dekorasyonları için renk seçerken buna ilk olarak duvar rengine karar vermekle başlar, bu doğru olmayan bir tercihtir ve duvar renkleri en son olarak seçilmesi gereken etkendir. Eğer bir uyum yakalamak istiyorsanız ilk olarak seçeceğiniz mobilya, halı ve perde gibi objelerinizin rengini belirlemeli ve bu aşamadan sonra çalışmalara başlayarak duvar renginizi bu özel ürünlere göre belirlemelisiniz. Zaten dekorasyonlar içerisinde kullanacağınız ürünleri seçtikten sonra duvar rengini belirlemek çok kolay olacaktır. İnsanlar evlerinde değişiklik yapmak istediğinde, evinin rengini değiştirmeyi tercih eder. Mobilya, ev tekstili, aksesuarlar ve odanın rengi arasında bir renk düzeni bulunmalıdır. Aksi halde karmaşık bir ortam oluşur. Dekoratörler sanat eserleri ve aksesuarın renklerinde özgür davranabilmemiz için zemin ve duvarların renginde nötr tonlar uygulamamızı öneriyor. Sıcak ve soğuk renkleri veya parlak ve pastel renkleri karıştırmaktan kaçının. Renk seçiminde kişilik, iklim ve oda fonksiyonu etkilidir.

Duvar rengi ve mobilya uyumu nasıl belirlenir

Evde renk kullanmak, zaman zaman kafa karıştırıcı ve korkutucu olabilir. İç dekorasyon projelerinde rengi doğru kullanmak hemen hemen her durumda başarılı sonuçları garanti etmektedir. Evinizde renkleri belirlemek için renk uzmanı olmanız gerekmez. Küçük mimari detaylar ile odanızı gerçekten ilgi odağı haline dönüştürebilirsiniz. Renk, iç dekorasyonda en etkili unsurlardan biridir. Renk değişikliği odanın büyük veya küçük görünmesini etkileyebilir, hatta ışığı yansıtma derecesine göre aydınlık olmasını da etkiler.

Duvar rengi ve mobilya uyumu

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

Duvar rengi ve mobilya çeşitleri arasında belli bir renk uyumu yaratmak amacıyla bu dekorasyon öğelerinde kullandığınız nötr, pastel tonlar ile koyu, canlı renk tonlarını doğru bir şekilde dengelemelisiniz. Eğer evinizin duvarları koyu veya canlı renklerdeyse dekorasyonunda kullanacağınız mobilya ve aksesuar renklerini duvar renkleriyle yarışmayacak şekilde nötr renklerde seçerek mekanda rahatlatıcı ve uyumlu bir etki yaratabilirsiniz. Tam tersi olarak evinizin duvarları nötr veya pastel renklerde ise mobilya ve aksesuar renklerini canlı veya daha koyu renklerde seçerek dekorasyonda ilgi çekici bir etki yaratabilirsiniz.

Duvar rengi ve mobilya uyumu

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

 

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. aslan dedi ki:

    merhaba, evimi boyamak istiyorum aslinda yerdeki parkelerimde degisecek ama aklimda hic bir renk ve secenek kalmadi, mobilyam siyah beyaz.buna gore hani duvar engi yapabilirim ve yerlerde hangi renk parke kullanabilirim yada fayans?? perde ve halilarimida ona gore zaten almayi dusunuorum.bana bi ip ucu verirseniz cok sevinirim

Sayfa başına git