Sponsorlu Reklamlar

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Sponsorlu Reklamlar

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?
27 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.511 kez okundu.

duvar kağıdı seçimi duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilir duvar kağıdı nasıl seçilir 

Dekorasyonların en önemli bölümlerinden olan duvarlar; dekorasyonlara kazandırdıklarından dolayı gerçekten çok önemli bir yere sahiptirler. Bu nedenden dolayı kişiler duvar dekorasyonlarına her daim büyük özen gösterir ve her zaman en iyi tasarımı ortaya çıkartmaya çalışır. Kısacası bir dekorasyon tasarımı hazırlanırken ilk olarak duvar dekorasyonları halledilmeye ve her şey bu etken üzerinden halledilmeye çalışılır.

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir? 

Duvar dekorasyonları sadece renkler üzerinden mi halledilecek? Son zamanların gözdesi olan niş duvar uygulamarı mı seçilecek yoksa duvarlar yeni nesil tasarımlar ile hazırlanan duvar kağıtları ile mi kaplanacak? Dekorasyon hazırlamak isteyenler öncelikle bu ve benzeri sorularını cevaplandırır ve bu aşamadan sonra pratiğe yani uygulama kısmına geçer. Bütün bunlar kişiden kişiye değişebilen bir etken olduğundan dolayı bu konuda sizleri rahat bırakıyor ve bu aşamadan sonra dekorasyonları içerisinde duvar kağıtlarını kullanmak isteyenleri bizimle beraber devam etmeye davet ediyoruz.

Duvar Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Duvar Kağıdı Seçimi

Eğer dekorasyonlarınızda duvar kağıdı kullanma kararı aldıysanız biraz zorlanacaksınız demektir dostlar. Çünkü son zamanlarda öylesine farklı tasarımlara sahip olan duvar kağıtları sunuluyor ki dekorasyonlar için en uygun olan hangisi kestirmek gerçekten çok güç. Ama burada yine en çok iş yine sizlere düşüyor. Hayalinizdeki duvar dekorasyonu nedir önce bunu ortaya çıkartmalı ve hayalinizi gerçeğe döndürebilecek duvar kağıdını size en yakın firmalardan bir tanesinden temin ederek uygulama aşamasına geçmelisiniz. Şunu sakın unutmayın; Bir duvara, duvar kağıdı uygulanması için duvarın komple zımparalanması gerekmektedir. Duvarda olan pütürlükler ve şekil bozuklukları, kağıdın altından belli olduğundan bu işlem çok önemlidir. Sizlerde duvar kağıdı uygulamadan önce bu etkene mutlaka dikkat etmelisiniz. Kendi aralarında farklı seçeneklere bürünen duvar kağıtları arasından kendiniz için en uygun olanı seçerken duvar kağıtlarının içerisine katılan vinil oranına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar Kağıdı Seçimi

Çünkü duvar kağıtları içerisine eklenen vinil kadar kalitelidir. Duvar kağıdının içindeki vinil oranı tam kararında olmalıdır, fazlası duvarın hava almasını engelleyeceğinden, rutubet sorunları yaratmaktadır. Vinil tam tersine az olduğunda ise kağıdın dayanıklılığı anlamında ters tepkiler göstererek dayanıklılık süresini kısaltabilir. Vinil sorunun aşabilmek için, kaliteli ve güvendiğiniz bir yerden alışveriş yapmanız ve garanti anlamında da söz almanız gerekiyor. Gelelim kullanacağınız duvar kağıdının seçimindeki en önemli faktörlerden bir tanesi olan renk seçimine, duvar kağıdınızın rengine karar verirken; evinizin duvar kağıdı döşeyeceğiniz alanlarının ne kadar güneş aldığına ve mobilya renklerinize göre karar vermeniz gerekir. Koyu renklerin hakimiyetinde ve az ışık alan bir mekana, kesinlikle açık tonlarda ve ışığı yansıtan duvar kağıtları seçmek mantıklıdır. Duvar kağıdını, hafif parıltılı veya simli gibi tonlardan seçebilir ve ışık vurduğunda ferahlık hissi yaratabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar Kağıdı Seçimi

Ayrıca, boyanabilen kabartmalı duvar kağıtlarından seçip, hafif parlak simli krem, beyaz, şampanya ve açık badem gibi tonlarla aynı efekti verebilirsiniz. İllaki desenli duvar kağıdı istiyorum diyorsanız, geniş desenli modellerden seçebilirsiniz. Geniş desenli duvar kağıtları ile aynı ferahlık hissini alırsınız. Duvar kağıdı uygulayacağınız alan geniş ve büyükse, koyu renkler, küçük desenler, iki ya da 3 farklı duvar kağıdını birbiri ile kombinleyebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli

Duvar Kağıdı Seçimi

Yemek odanızın masasının arkasına, çiçekli duvar kağıdı uygulayıp karşı duvarı veya yan duvarı düz renk duvar kağıdı ile kombinleyerek, iki alanı birbirinden ayırabilir ve hoş bir tarz yaratabilirsiniz. Salonda televizyon seyrettiğiniz duvarı, koyu ton bir duvar kağıdı ile döşeyip, diğer duvarları açık tonlar ile kaplayarak kontrastlık yaratabilirsiniz. Bu uygulamayla alana derinlik kazandırılırken, gözü yormayan bir TV seyretme alanı da yaratmış olursunuz.

Duvar kağıtları ile hareketlenen ve canlanan bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Duvar kağıdı alırken, ruloların seri numaralarını mutlaka kontrol etmeyi unutmayın. Bu sayede, farklı tonlarda duvar kağıdı alışverişi yapmamış olursunuz..

Bir önceki yazımız olan UZAY Hazır Mutfak Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde hazır mutfak modelleri ve uzay hazır mutfak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Dekorasyon
UZAY Hazır Mutfak Modelleri ve Fiyatları

uzay 2013 2014 hazır mutfak modelleri tasarımları örnekleri çeşitleri fiyatları Hedefleri arasına dekorasyonlar için en iyisini hazırlamayı alan ve bu...

Kapat