Sponsorlu Reklamlar

Bahçe dekorasyon fikirlerime göz atmak ister misiniz?

Sponsorlu Reklamlar

Bahçe dekorasyon fikirlerime göz atmak ister misiniz?
11 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.976 kez okundu.

bahçe dekorasyon fikirleri örnekleri bahçemi nasıl dekore etmeliyim

Bahçeli bir eve sahip olduğunuz andan itibaren hepiniz ‘acaba nasıl bir bahçe dekorasyonu’ yaratmalıyım derdine düşer ve kendinize bununla ilgili farklı tavsiyeler ararsınız. Bahçe dekorasyonları kolay gibi görünen ama baya bir uğraş isteyen önemli etkenlerdendir. Bu yüzden ev dekorasyonularınızı hazırlarken verdiğiniz çabaları bahçe dekorasyonlarınız için de vermeli ve herşeyin en iyisini seçmeye dikkat etmelisiniz.

bahçe dekorasyonu nasıl olmalı

Bahçe düzenlemek ve bahçenin bakımını yapmak elbette o kadar kolay bir etken değildir. Her işin bir zorluğu ve ayrı bir bilgi gerektirdiği de aşikardır. Bu nedenden dolayı zorlanacağınızı düşünerek sizler için bir yazı dizisi hazırlama kararı aldık ve bu özel yazı dizimizde sizlere bahçe dekorasyonları ile ilgili fikirler vermek istedik. Bir bahçe dekorasyonu hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki yazımızda bulabilir ve tüm sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Bir bahçe dekorasyonu ( düzenlenmesi ) ilk olarak mevcut olan bahçenin durumuna ardından ise bahçeyi kullanacak olan kişinin kişisel isteklerine ve beğenilerine göre yapılır.

bahçe dekorasyon fikirlerim

Her bahçe dekorasyonu mimari çevre yapısına dikkat edilerek ve bu mimari yapı ile ilişkilendirilerek yapılmalıdır. Buna ek olarak ise mutlaka; bitkilerin, toprak, su ve hava koşullarına uyum sağlayacak cinsten olmasına özen gösterilmeli ve koşullara en uygun şartlarda yetişebilecek bitkiler seçilmelidir. Bu daha sonra kötü bir manzara ile karşı karşıya kalmamak adına gerçekten önemli bir etkendir.

Ayrıca bahçe dekorasyonları için en önemli etkenlerden bir tanesi olan ‘sulama sistemleri de’ en iyi sulama yapabilecekleri şekillerde dizayn edilmeli ve buna göre tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Site ve ev bahçelerinde daha geniş açık çim alanlar ile buna ek olarak kenar bölgelerde düzenlenen bitkisel düzenlemeler, hem yaşanabilir ferah alanlar yaratırken hem de doğa ile yapılar arasında bir bütünleşme olmasını sağlar.

bahçe dekorasyon fikirleri

Eğer bahçe dekorasyonum içerisine farklı bir hava katayım diyorsanız; bahçelerinizin belirli köşelerinde özel çeşitli görünümlere sahip kayalar ile istediğiniz bitkileri bir araya getirerek kullanabilirsiniz. Bu sayede özel minyatür bahçeler elde edebilir ve bahçelerinize özel katkılarda bulunabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonlarınız içerisinde süs havuzlarına da yer verebilir ve şekilde bahçe dekorasyonlarınıza görsellik anlamında özel katkılarda bulunabilirsiniz. Süs havuzları bahçe dekorasyonlarınıza önemli bir şıklık sağlarken, çıkaracağı özel su sesi ile huzuru yakalaybilmenize de yardımcı olabilirler. Bu şekilde hem şık hem de huzur verebilen bir bahçe dekorasyonu sahibi olabilirsiniz.

bahçe süs havuzları

Eğer sizlerde benim gibi bahçe dekorasyonlarınız içerisinde görselliğe önem verenlerdenseniz bahçelerinizi özel aksesuarlar ile süsleyebilir bu şekilde hem doğallığı arttırır hem de bahçelerinize görsel zenginlik katabilirsiniz. Bahçelere dikilecek mevsimlik çiçekler güzel değişik ve estetik görünümler oluşturur. Bahçeleriniz içerisinde özel mobilyalara da yer verebilirsiniz. İşte sizler için seçtiğimiz birkaç BAHÇE MOBİLYASI

Bir önceki yazımız olan Rattan Bahçe Mobilyası Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde rattan bahçe mobilyası modelleri ve rattan mobilya modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Bahçe Dekorasyonu
Rattan Bahçe Mobilyası Modelleri ve Fiyatları

rattan bahçe mobilyası modelleri örnekleri fiyatları rattan oturma grubu yemek takımı sandalye koltuk Yüzde yüz doğal rattan ağacı kullanılarak hazırlanmış...

Kapat